Strugarka Parkside: YouTuber wypróbował to, porównał z Narexem i nie mógł powstrzymać się od zdumienia

Strugarka Parkside: YouTuber wypróbował to, porównał z Narexem i nie mógł powstrzymać się od zdumienia

Elektryczna strugarka jest obecnie niezbędnym narzędziem w każdym nawet trochę wyposażonym warsztacie lub garażu. To narzędzie, które może być niezastąpionym pomocnikiem we wszystkich pracach związanych z obróbką drewna. Struganie, zaokrąglanie krawędzi, tworzenie rowków… to wszystko jest łatwe z dobrą elektryczną strugarką. Ale jak wybrać odpowiedni model? Nie należy polegać wyłącznie na nazwie marki. O tym przekonał się niedawno popularny youtuber majsterkujący „amperak”.

Narzędzia Parkside i ich popularność

Wśród majsterkowiczów, a także profesjonalnych rzemieślników, marka Parkside często jest uważana za niskiej jakości. Powodem jest jednak tylko to, że narzędzia te są produkowane specjalnie dla sieci Lidl. To połączenie raczej szkodzi marce wśród majsterkowiczów. Jednak w wielu przypadkach opinia o marce Parkside jest niesprawiedliwa.

Wiele testów i recenzji już udowodniło, że narzędzia Parkside mają bardzo dobrą relację jakości do ceny, a zwłaszcza w swojej serii Performance mogą być bardzo wysokiej jakości. W pełni zgodne z tym są wnioski z recenzji wideo youtubera amperaka, który porównywał elektryczną strugarkę Parkside z narzędziami Narex, które są uważane za wysokiej jakości.

Wyniki porównania przemawiają na korzyść Parkside

Porównywana elektryczna strugarka Prakside oferuje wszystko, czego potrzebuje majsterkowicz czy rzemieślnik, czyli wystarczającą moc, jakość wykonania poszczególnych części, w tym ostrzy, elementy bezpieczeństwa, takie jak gumowany uchwyt, a także przystępną cenę i szerokie możliwości regulacji.

Porównywana strugarka pochodziła z serii Performance, czyli z grupy produktów, które Lidl zaleca do półprofesjonalnego użytku. Jej konkurentem był jeden ze starszych modeli strugarek Narex. Mimo że miał za sobą nazwę dużej marki z 80-letnią tradycją, youtuber wybrał do dalszego użytkowania właśnie model Parkside. Na rynku jest kilka elektrycznych strugarek tej marki. Dlaczego więc nie zapoznać się z nimi bliżej?

Strugarka Parkside Performance PPHA 20 Li B2

Elektryczna strugarka Parkside Performance to właśnie to narzędzie, które zyskało takie pochlebne oceny. Jest to narzędzie o wysokiej wydajności, szerokości strugania 82 mm i regulowanej głębokości rowka do 17 mm. Struganie jest bardzo precyzyjne. Dzięki trzem rowkom V łatwe jest również frezowanie krawędzi. Narzędzie posiada silnik bezszczotkowy o bardzo niskim stopniu zużycia i długiej żywotności. Dwustronne ostrza strugarki typu HSS są łatwe do wymiany, a narzędzie jest kompatybilne z większością powszechnie używanych ostrzy strugarskich.

Pozytywnie ocenia się również możliwość podłączenia odkurzacza, przy czym odpowiedni adapter jest częścią oryginalnego opakowania, a stronę wylotu można wybrać. Potrzebne narzędzia montażowe w postaci jednego klucza sześciokątnego i jednego klucza widłowego są przechowywane bezpośrednio w zintegrowanej komorze, więc nie ma ryzyka, że je zgubicie.

Strugarka Parkside Performance jest dostępna w trzech wariantach w zależności od akumulatora. Można ją kupić bez akumulatora lub z akumulatorami PPHA 20-Li B2, Smart 4 Ah, odpowiednio 8 Ah. A ponieważ wykaz parametrów technicznych to jedno, ale realne doświadczenia użytkowników mają większą wartość informacyjną, warto je sprawdzić. Średnia ocena przekracza 90%, a większość recenzji jest w tonie następujących. Wydaje się, że Parkside trafił w dziesiątkę.

  • Świetna rzecz dla majsterkowiczów, dobra jakość
  • Za te pieniądze bardzo dobry produkt

Strugarka Parkside PHA 12 B2

Elektryczna strugarka Parkside w wersji „standardowej” charakteryzuje się szerokością strugania 56 mm i regulowaną głębokością rowka o maksymalnej wartości 17 mm. Także w tym przypadku w kontakcie z drewnem jest wymienny dwustronny nóż strugarski HSS. Centralny rowek V umożliwia łatwe frezowanie krawędzi, a to narzędzie również wykorzystuje trwały silnik bezszczotkowy.

Także tutaj nie brakuje możliwości podłączenia systemu odsysania wiórów za pomocą dołączonego adaptera oraz gumowanego uchwytu dla bezpieczniejszej pracy. Waga narzędzia wynosi 1,47 kg bez akumulatora. Podobnie jak w przypadku akumulatora, dostępne są różne wersje narzędzia. Pierwszą z nich jest strugarka bez akumulatora, a następnie strugarki z akumulatorem PHA 12 B2, 4 Ah, odpowiednio 5 Ah.

A co na temat narzędzia mówią klienci? Ocena przekracza 80% i zdecydowanie przeważają pozytywne oceny. Te negatywne są raczej związane z tym, że zakupiony przez klienta produkt w ogóle nie działał i musiał zostać zareklamowany.

  • Poręczna, idealnie pasuje do dłoni
  • Zaskakująco wydajna

Podsumowanie

YouTube video, recenzje użytkowników i oficjalne parametry techniczne… wszystko to jasno wskazuje, że Parkside to narzędzia, o których powinni myśleć majsterkowicze przy wyborze. Oczywiście istnieją bardziej wydajne i ogólnie lepsze marki. Ale dla klienta przede wszystkim liczy się stosunek ceny do wydajności, który powinien dokładnie odzwierciedlać jego potrzeby i wymagania. I pod tym względem Parkside może być naprawdę bardzo dobry.

Rubriky

Dyskusja i poradnia

Zapytajcie o cokolwiek, co was interesuje, a nasi redaktorzy odpowiedzą wam w moderowanej dyskusji. Możecie również doradzić innym lub podzielić się swoim doświadczeniem.

Zadajcie pytanie

Odpowiedzieć na pytanie

Nie znaleźliście odpowiedzi w dyskusji? Zapytajcie, a nasza redakcja znajdzie odpowiedź na praktyczne i interesujące pytania.