Akumulatorowa piła wiertarska Parkside Performance 20-Li PPTSA: Oceny użytkowników i najlepsze alternatywy

Akumulatorowa piła wiertarska Parkside Performance 20-Li PPTSA: Oceny użytkowników i najlepsze alternatywy
Lidl.pl

Jakościowa piła wiertarska powinna być nieodłącznym elementem warsztatu każdego rzemieślnika. Dzięki niej zaoszczędzisz wiele pracy podczas cięcia i uzyskasz precyzyjny nacięty bez rozwłóczonych krawędzi. Doskonale sprawdzi się na przykład przy skracaniu drzwi, wyrównywaniu różnych krawędzi i desek, wycinaniu rowków czy cięciu pod konkretnym kątem. W naszym artykule bliżej przyjrzymy się pilce Parkside Performance 20-Li PPTSA – jak sprawdziła się u użytkowników i co konkurencja oferuje w tej samej kategorii?

Akumulatorowa piła wiertarska Parkside Performance 20-Li PPTSA

Akumulatorowa Piła Wiertarska PPTSA 20-Li A1 umożliwia ustawienie różnych parametrów, takich jak prędkość obrotowa, tryb ekologiczny czy wskaźnik obciążenia. Dodatkowo wyposażona jest w termiczne urządzenie kontrolne oraz monitorowanie stanu inteligentnej baterii za pośrednictwem aplikacji. Bezszczotkowy silnik zapewnia dzięki niskiemu zużyciu niezwykle długą żywotność.

Dzięki płynnie nachylnemu tarczowemu nożowi i możliwości regulacji głębokości cięcia w zakresie 0–52 mm osiągniesz precyzyjne rezultaty. Miękki start, ochrona przed przeciążeniem i ponowne uruchamianie oraz antypoślizgowa rękojeść z miękką powierzchnią gwarantują wygodę i bezpieczeństwo pracy. Dzięki podłączeniu do zewnętrznego systemu odkurzania pyłu oraz dostarczonemu wyposażeniu, takiemu jak uniwersalna tarcza pilowa o średnicy 140 mm, prowadnica równoległa i praktyczny kufer, praca z tą pilą staje się jeszcze bardziej efektywna i łatwiejsza.

Piła wiertarska PPTSA 20-Li A1 oferuje doskonałe połączenie wydajności, intuicyjnej obsługi i precyzyjnego cięcia dla drewna, plastiku i lekkich materiałów budowlanych, takich jak płytka gipsowa. Zestaw zawiera samą piłę wiertarską, inteligentny akumulator 8 Ah PAPS 208 A1 i szybką ładowarkę PLG 20 C3, wszystko kompatybilne z szeroką gamą urządzeń z serii „PARKSIDE X 20 V Team”.

Parametr Akumulatorowa piła wiertarska Parkside Performance 20-Li PPTSA
Obroty na pusto 2 800 – 5 500 ob/min (6 stopni + tryb ekologiczny)
Kąt cięcia –1° – 47°
Maks. głębokość cięcia 52 mm (przy cięciu pod kątem 45° 38 mm)
Typ akumulatora Li-Ion Smart akumulator 8 Ah PAPS 208 A1
Rozmiar ostrza piły 140 mm
Waga 4,1 kg

Recenzje klientów

Klienci szczególnie chwalą wysokiej jakości akumulator, który szybko się ładuje, można go sparować z aplikacją mobilną i sprawdzić, ile pracy urządzenie może wykonać na jedno naładowanie. Wspominają również o czystym cięciu, jakości wykonania piły i tym, że nadaje się zarówno do użytku hobbystycznego, jak i profesjonalnego.

Negatywne opinie na temat modelu Parkside Performance 20-Li PPTSA są dość rzadkie. Tylko jeden klient zauważa, że piła zużywa dużo energii i po zakupie wymagała nieco regulacji.

Alternatywy od konkurencji

Makita DSP600ZJ to akumulatorowa piła wiertarska z bezszczotkowym silnikiem, oferująca moc i precyzję cięcia. Z technologią ADT do automatycznego regulowania prędkości obrotowej, ogranicznikiem głębokości i szerokim zakresem kątów cięcia od –1 do 48° zapewnia precyzyjne i wygodne cięcie. W zestawie znajduje się standardowy tarczowy nóż, klucz i futerał. Ta piła jest idealna do różnych rodzajów cięć drewna i oferuje moc i praktyczność zarówno do użytku profesjonalnego, jak i domowego.

DeWALT DWS520KTR posiada 48-zębowy nóż do czystego i precyzyjnego cięcia bez wyrwania materiału. Oferuje równoległe zanurzanie i funkcję eliminacji odrzutu, co gwarantuje stabilne i wygodne wykonywanie pracy. Z regulowanymi obrotami i zamkniętą obudową do zatrzymywania nawet 90% kurzu, zapewnia kombinację jakości, wygody i bezpieczeństwa.

BOSCH GKT 18V-52 GC BiTurbo z nową technologią bezszczotkową BITURBO Brushless dorównuje sieciowym piłom w kategorii 18V. Dzięki kompaktowej konstrukcji zapewnia mobilność i łatwą obsługę. Z wolnymi obrotami od 2 800 do 5 500 obr/min i głębokością cięcia do 52 mm (90°) lub 32 mm (45°) jest to wydajne narzędzie, uzupełnione ostrzem Expert for Wood i modułem Bluetooth Low Energy do monitorowania stanu naładowania.

Rubriky

Dyskusja i poradnia

Zapytajcie o cokolwiek, co was interesuje, a nasi redaktorzy odpowiedzą wam w moderowanej dyskusji. Możecie również doradzić innym lub podzielić się swoim doświadczeniem.

Zadajcie pytanie

Odpowiedzieć na pytanie

Nie znaleźliście odpowiedzi w dyskusji? Zapytajcie, a nasza redakcja znajdzie odpowiedź na praktyczne i interesujące pytania.