Parkside nebo Parkside Performance 2023: Jaka jest różnica między narzędziami z Lidla?

Parkside nebo Parkside Performance 2023: Jaka jest różnica między narzędziami z Lidla?

Prywatna marka Lidla, Parkside, oferuje nie tylko swoją podstawową serię narzędzi, ale także  narzędzia z serii „Performance”. Wydają się one na pierwszy rzut oka nieco droższe, dlaczego  cena jest wyższa? Jakie są główne różnice między narzędziami Parkside a Parkside  Performance?

„Podstawowe” Parkside vs. Parkside Performance

Każda z tych serii narzędzi ma swoje parametry i elementy, dzięki którym można  łatwo je odróżnić. Pierwszym znamieniem rozpoznawczym jest kolor samych  narzędzi. Podczas gdy produkty Parkside charakteryzują się typowo  ciemnozielonym kolorem z czarnymi dodatkami, seria Parkside Performance  obejmuje kolor czarny, szary i czerwony.

Narzędzia z serii Performance na pierwszy rzut oka wydają się solidniejsze,  posiadają wyższą wydajność, lepsze funkcje i ogólnie oferują więcej. Oczywiście  związane z tym jest również wyższa cena.

Innymi słowy, można by powiedzieć, że każda z tych serii Parkside ma inną grupę  docelową. Podczas gdy narzędziami Parkside może zadowolić się mniej wymagający  majsterkowicz domowy, służąc wyłącznie do użytku hobbystycznego, seria  Performance docenią już bardziej wymagający użytkownicy i jest odpowiednia do  użytku półprofesjonalnego.

Główne różnice: 

 • kolor narzędzi
 • wydajność
 • jakość wykonania
 • cena
 • typ silnika
 • długość gwarancji

Zalety narzędzi z serii Parkside Performance

Dłuższa gwarancja 

Lidl oferuje rozszerzoną gwarancję na wszystkie produkty marki Parkside. Różnica  polega jednak na jej długości. Przy zakupie klasycznych narzędzi Parkside otrzymasz  gwarancję na 3 lata, podczas gdy w przypadku Parkside Performance jest to  zazwyczaj 5 lat. Jest to doskonały dodatek, który jednocześnie gwarantuje jakość.

Wyższa jakość wykonania 

Dłuższa gwarancja może być oferowana tylko dzięki doskonałemu wykonaniu. To z  kolei nie obejdzie się bez wysokiej jakości podzespołów. Używane materiały różnią  się w obu seriach. W niektórych modelach Parkside można napotkać miękkie plastiki  w miejscach, gdzie wolelibyśmy zobaczyć coś bardziej wytrzymałego.

Parkside Performance stawia wyższe wymagania na wszystkie elementy. To również  wpływa na jakość narzędzi i ich trwałość.

Bezszczotkowy (brushless) silnik elektryczny  

Kolejną zaletą wyższej serii jest ulepszony silnik elektryczny. Jest to tzw. „Brushless”, czyli  silnik bezszczotkowy. Jego zastosowanie niesie ze sobą wiele korzyści – czas pracy na jedno  naładowanie jest znacznie dłuższy, a narzędzia zasilane akumulatorem osiągają wyższą  wydajność niż zazwyczaj.

Więcej mocy i funkcji  

Dzięki zastosowaniu bardziej efektywnego silnika i lepszych podzespołów narzędzia Parkside  Performance są ogólnie bardziej wydajne. W skład zestawu często wchodzi więcej  akcesoriów, a narzędzia mogą poszczycić się interesującymi funkcjami, co nie jest typowe dla  podstawowej serii Parkside.

Oferta narzędzi Parkside Performance 

Asortyment marki Parkside jest naprawdę szeroki i obejmuje setki narzędzi do  warsztatu, ogrodu i domu. W przypadku serii Performance wybór jest trochę  mniejszy, ale wciąż obejmuje ponad 500 różnych modeli z różnych kategorii:

 • Narzędzia akumulatorowe,
 • Wiertarki i śrubokręty,
 • Piły łańcuchowe, tarczowe, okrągłe i do cięcia,
 • Szlifierki,
 • Wkrętarki udarowe,
 • Spawarki,
 • Kosiarki do trawy,
 • Pompy,
 • Ubrania robocze i wiele więcej.

Porównanie wybranych modeli 

Dla lepszego zrozumienia porównamy dwa najpopularniejsze modele  akumulatorowych wiertarek udarowych. Parkside Performance Aku wiertarko-

wkrętarka PSBSAP 20 Li B3 oferuje nie tylko wysoką wydajność, ale także dodatkowe  funkcje, takie jak „Ready to Connect”, automatyczne blokowanie czy wbudowane  oświetlenie LED.

Z kolei Parkside PSBSA 20-Li C3 to świetna wiertarka-wkrętarka w atrakcyjnej cenie  do użytku hobbystycznego. Różni się głównie rodzajem silnika, kolorem urządzenia  i wydajnością.

Parametr Wiertarka Parkside Performance
PSBSAP 20-Li B3
Wiertarka Parkside
PSBSA 20-Li C3
Wygląd
Cena orientacyjna 369,00 zł 159,00 zł
Maksymalny moment obrotowy 80 Nm 45 Nm
Maksymalna prędkość bez obciążenia 2000 min-1 1650 min-1
Światło LED Tak Tak
Silnik Bezszczotkowy (Brushless) Klasyczny, dwubiegowy
Funkcja Ready to Connect Tak Nie
Waga 1,64 kg 1,40 kg

Rubriky

Dyskusja i poradnia

Zapytajcie o cokolwiek, co was interesuje, a nasi redaktorzy odpowiedzą wam w moderowanej dyskusji. Możecie również doradzić innym lub podzielić się swoim doświadczeniem.

Zadajcie pytanie

Odpowiedzieć na pytanie

Nie znaleźliście odpowiedzi w dyskusji? Zapytajcie, a nasza redakcja znajdzie odpowiedź na praktyczne i interesujące pytania.