Test porównawczy oraz recenzje najlepszych wózków dziecięcych

Narodziny dziecka to długo oczekiwane wydarzenie, które zawsze porusza całą rodzinę. Jednak dla nowego członka rodziny powinno przygotować odpowiedne warunki oraz komfort. Absolutną podstawą jest wysokiej jakości wózek, który umożliwia przemieszczać dziecko z miejsca na miejsce bez konieczności noszenia go. Dodatkowo dobrze dobrany model pomoże prawidłowo ukształtować anatomicznie jego kręgosłup, co wpłynie pozytywnie na jego przyszłe zdrowie.

Współczesną ofertę wózków dziecięcych stanowią wózki spacerowe oraz wielofunkcyjne, do których zaliczano kombinacje dwufunkcyjne, 2w1 oraz zestawy trzyfunkcyjne, 3w1. Tego typu modele posiadają w zestawie również fotelik samochodowy. Dziś rzadko spotykane są wózki głębokie, przeznaczone dla dzieci tylko do szóstego miesiąca życia. Opłaca się zainwestować w wielofunkcyjny wózek dziecięcy, gdyż w zupełności wystarczy on na cały okres dojrzewania malucha. Po wybraniu odpowiedniego rodzaju należy dalej skupić się na wykonaniu kółek oraz amortyzacji, wadze oraz nośności wózka. Dobrze pamiętać o zgrabnej sylwetce wózka, bezpieczeństwie dla dziecka oraz możliwości regulowania oparcia, rączki, bądź poszczególnych elementów.

W związku z tym, że wózek dziecięcy to kolejny niezbędny element wyprawki niemowlaka, musimy zwracać odpowiednią uwagę na jego zakup. W przeciwnym razie pamiętajmy o tym, że wózek mający nieodpowiednią oraz tandetną jakość wykonania będzie bardzo trudny do obsługi, za ciężki lub w najgorszym wypadku będzie prowadził do deformacji kręgosłupa rosnącego dziecka. Nie obawiając się niewłaściwego wyboru, na pewno uważnie przeczytajcie artykuł na temat „Jak wybrać wózek dziecięcy”, by dzięki temu dokonać trafnego wyboru.


Ranking – najlepsze wózki dziecięce według opinii i recenzji użytkowników

Kolejność Produkt Producent Rodzaj wózka Cena orientacyjna Cena aktualna
Top 1 Lionelo Miejskie 300 zł Pokaż oferty
Top 2 Junama Miejskie 2 400 zł Pokaż oferty
Top 3 Bebetto Miejskie 1 300 zł Pokaż oferty
Top 4 Kinderkraft Miejskie 500 zł Pokaż oferty
Top 5 Lionelo Miejskie 450 zł Pokaż oferty

Jak wybrać wózek dziecięcy

Wózek to niezbędna część wyprawki dla każdego malucha. Pewne wózki dziecięce przydatne są tuż dla noworodków, inne będą bardziej odpowiadać dopiero dzieciom starszym. Na co należy zwrócić uwagę kupując wózek dziecięcy? Jaka powinnna być maksymalna nośność, na ile ważna jest jego waga oraz co to jest wózek trzyfunkcyjny? Odpowiedzi na te pytania oraz wielu innych zebraliśmy oraz spisaliśmy łącznie z opiniami na ich temat. Opinie te można znaleźć na osobnych stronach.

Jaki wózek dziecięcy kupić?

Na początku będzie się trzeba koniecznie zastanowić nad potrzebami indyvidualnymi i na tej podstawie wybrać najlepszy dla nas wózek. Przed dokonaniem poszególnego wyboru zatem odpowiedzmy sobie na nastepujące pytania:

  • W jakich warunkach i po jakim terenie mamy zamiar jeździć? (Od tego uzależniony jest wybór kół wózka)
  • Jak często będziemy podróżować samochodem/środkami transportu publicznego? (Zastanówmy się nad modelem z fotelikiem samochodowym, zwróćmy uwagę na wymiary oraz wagę wózka)
  • Czy planujemy chodzić na długie spacery/zakupy? Ile rzeczy potrzebujemy ze sobą?  (Pewne modele posiadają w zestawie oprócz kosza pod wózkiem także torbę umieszczoną w okolicach uchwytu.)

Rodzaje wózków

Wybierając wózek dziecięcy, należy dbać przede wszystkim o poprawny rozwój dziecka oraz pamiętać o tym, przez jak długi czas będzie wózek służył. Wózki można podzielić na cztery podstawowe rodzaje:

  • Spacerówki, wózki spacerowe
  • Wózki wielofunkcyjne (2w1 – dwufunkcyjne, 3w1 – trzyfunkcyjne)
  • Wózki głębokie, model z gondolą
  • Wózki dla rodzeństwa/wózki bliźniacze, wózki rok po roku

Wózek głęboki przeznaczony jest dla niemowląt, gdyż model z wygodną gondolą zapewnia poprawny rozwój kręgosłupa dziecka. Natomiast dziecko, które już samodzielnie siedzi, można zacząć wozić w wózku spacerowym z siedziskiem. W przypadku niektórych modeli wózków spacerowych można obniżyć oparcie i rozłożyć do pozycji leżącej i teoretycznie mogą takie modele służyć już od urodzenia. Jednak zależy od nas, czy takie rowiązanie będzie nam i naszemu dziecku odpowiadało. Dziecko urodzone zimą powinno być przez pierwsze miesiące życia zdecydowanie wożone w wózku głębokim. W miesiącach letnich można rozważyć także użycie wózka spacerowego.

Wózek spacerowy

Wózek spacerowy może służyć dzieciom od sześciu miesięcy życia do trzech aż czterech lat. Niniejszy model wózka posiada regulację położenia, zarówno jak i podpórki na nóżki, tzw. podnóżka, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo dziecka. Wybór kół oraz dodatkowych amortyzatorów uzależniony jest od miejsca, w którym będzie wózek używany  – spacery w mieście, bądź po różnego typu powierzchni. Wózek spacerowy jest przez dziecko używany o wiele dłużej, niż pierwszy wózek, głęboki. Dlatego dobrze być szczególnie ostrożnym przy jego wyborze, by jego używanie nie było dla nas bardziej uciążliwe. Jednym z podstawowych warunków wyboru jest waga, dobrze zwrócić uwagę także na nośność wózka dziecięcego. Niektóre dzieci osiągają 15 kg znacznie wcześniej niż w wieku trzech lat, można założyć, że wózek pomieści nawet cięższe dziecko, ale nie polecamy na tym tylko i wyłącznie polegać.

Dwufunkcyjne oraz trzyfunkcyjne wózki

Wózek wielofunkcyjny prowadzi dziecko od urodzenia – od wieku niemowlęcego aż do wieku przedszkolnego. Składa się ze stelaża, na którym osadzano gondolę, siedzisko spacerowe oraz częstokrotnie także fotelik. W zależności od ilości poszczególnych elementów, mowa o wózku 2w1, więc gondola oraz siedzisko spacerowe, oraz 3w1, czyli gondola, siedzisko spacerowe oraz fotelik samochodowy. Gondolę, jak i też fotelik można użyć do przenoszenia malucha. Nie musimy się więc martwić o budzenie i przemieszczanie dziecka.

Z trzech wyżej wymienionych wózków dziecięcym jest produktem najbardziej uniwersalnym oraz najdłużej użytecznym. Dzięki jego funkcjonalności dostosowuje się do dziecka na podstawie tego, jak dziecko rośnie i przybiera na wadze. Zakup wózka wielofunkcyjnego daje przede wszystkim korzyści finansowe wynikające z faktu, że decydując się na jeden produkt, otrzymujemy aż trzy jego wersje. Bądźmy ostrożni w wyborze gondoli, która powinna być dosyć głęboka, by dziecko z niej za szybko nie wyrosło. Wadą wielofunkcyjnych wózków jest jego waga – są one na pewno nieco cięższe niż modele jednofunkcyjne.

Wózek głęboki

Klasyczny wózek głęboki z gondolą na stelażu krzyżakowym, który odznacza się miękkim zawieszeniem i pozwala na kołysanie dziecka, to najepszy wybór dla noworodka. Taki model wózka wystarcza dziecku zazwyczaj do szóstego aż ósmego miesiąca życia, kiedy staje się albo za duży na wózek głęboki, albo zaczyna samodzielnie siadać i różnie się poruszać. Nie można liczyć na dłuższy okres użytkowania, jednak wózki głębokie można z powodzeniem sprzedać.

Wózek dla rodzeństwa

W wózku dla rodzeństwa można wozić dwoje dzieci jednocześnie, obok siebie lub jedno za drugim. Taki model wózka nadaje się tak dla bliźniąt, jak i dla młodszego oraz starszego dziecka. Największą zaletą jest fakt, że na spacer z obojgiem dzieci może wychodzić tylko jedna osoba. Prowadzenie takiego typu wózka jednak nie jest najłatwiejszą sprawą, szczegółowo podczas podróży środkami transportu publicznego. I co za tym idzie, nie należy do najlżejszych oraz najtańszych rodzajów.

Koła, amortyzacja

Amortyzacja wpływa na komfort dziecka podczas spaceru. Dzięki dodatkowym amortyzatorom unikamy odczuwania nierówności terenu i dziecko nie jest narażane na żadne wstrząsy. Zazwyczaj aspekt drgania można regulować bardziej w wózku klasycznym, głębokim, w wypadku wielofunkcyjnych oraz spacerowych wózków amortyzajca jest o wiele mniejsza. W przeciwieństwe do wózków głębokich trzeba będzie w pewnym stopniu zrezygnować z „kołysania”.

Odnosząc się do tematu kół – wybór uzależniony jest od tego, w jakich warunkach zamierzano jeździć. Jeżeli jest to asfalt, chodniki i miasto, wystarczą kółka wykonane z plastiku. Jeżeli jednak zamierzamy jeździć po terenach parkowo-leśnych, nierównych ścieżkach i innych trudnych terenach, lepiej sprawzdają się koła pompowane o dużej średnicy, które doskonale tłumią różnego rodzaju trzęsienia. Warto jednak pamiętać, że są podatne na przebicia. W porównaniu do kół plastikowych są koła pompowane jednak wygodniejsze i trwalsze. Subtelną alternatywą dla kół pompowanych są koła żelowe, które tak samo amortyzują wstrząsy, jednak żel nie ulega przebiciu.

Dla łatwieszej obsługi wózka dziecięcego użyteczne są skrętne, przednie koła, zazwyczaj z możliwością blokady. Takiego zablokowania można wykorzystać podczas szybszego chodzenia lub biegania, gdy poruszanie z wózkiem będzie o wiele łatwiejsze i wózek będzie chroniony przed niekontrolowaną zmianą kierunku.

Jeżeli podróżujemy często samochodem, docenimy możliwość szybkiego wypięcia kół od podwozia, dzięki czemu stelaż wózka będzie zajmował niewielką część miejsca w bagażniku. Przydadzą się także w przypadku małego mieszkania, i co za tym idzie nie wielkiej przestrzeni do przechowywania wózka.

Waga

Ile wózek waży jesteśmy w stanie poczuć zwłaszcza w chwili, gdy wnosimy go po schodach lub na przykład do autobusu. Jeśli wiemy, że wózek będziemy musieli samodzielnie często przenosić, zdecydowanie wybierzemy model z najniższą możliwą wagą. W czasie wnoszenia wózka do mieszkania na trzecim piętrze, gdy odczuwamy każdy dodatkowy kilogram, na pewno docenimy jego niewielki ciężar. Pamiętajmy również o tym, że do końcowej wagi konstrukcji musimy dodać wagę naszego malucha. Waga wózków waha się zazwyczaj pomiędzy 10 a 13 kg. W przypadku wózków spacerowych można odnaleźć modele o wadze mniejszej niż 8 kg, natomiast waga innych modeli może wynosić aż 15 kg. Dla niektórych spory ciężar wózka nie stanowi żadnego problemu, jednak wygodniej jest kupić lżejszy model, na wszelki wypadek.

Nośność

W przypadku wózków głębokich dla noworodków nie ma potrzeby zwracania szczególnej uwagi na maksymalną nośność wózka. Kwestia ta jest jednak ważna w przypadku zakupu wózka wielofunkcyjnego lub spacerowego. Przeciętna nośność wynosi 15 kg, nośność innych modeli wynosi aż 20 kg lub więcej. Ogólnie są wózki dziecięce przeznaczone dla dzieci do trzech lub czterech lat. Zawsze lepiej jest kupić model o większej nośności, niż mniejszej, wzrost dziecka nie można z góry oszacować.

Mobilność, czyli składanie i rozkładanie wózka

Jeśli podróżujemy często samochodem, nie unikniemy rozkładaniu wózka. Taki rozłożony wózek zajmuje również mniej miejsca w naszym mieszkaniu. Warto zwrócić uwagę na wymiary tak złożonego, jak i rozłożonego wózka i porównać je z przestrzenią, którą mamy do dyspozycji, by wózek zmieścił nam się na spokojnie do bagażnika. Niektóre modele pozwalają rozłożyć wózek szybko i łatwo, często tylko jedną ręką. Atutem to również system zabezpieczeń oraz automatyczna blokada chroniąca przed niekontrolowanym oraz przypadkowym złożeniem i rozłożeniem wózka. Wózki spacerowe można rozkładać wraz z siedziskiem, bądź rozłożyć oddzielnie i siedzisko wykorzystać jako fotelik do przeniesienia dziecka.

Fotelik samochodowy

Z przewożeniem dziecka w samochodzie wiąże się oczywiście fotelik. Obie rzeczy, czyli wózek dziecięcy oraz fotelik można zakupić także oddzielnie. Jeżeli jednak wyjeżdżamy
na zakupy, docenimy nieraz opcję osadzenia fotelika bezpośrednio do stelażu bez potrzeby budzenia dziecka oraz przenoszenia go do wózka z powrotem. Fotelik samochodowy znajduje się w zestawie modeli wózków 3w1, jednak do wózków dwufunkcyjnych, 2w1, można dokupić adapter do montażu odpowiadającego fotelika na stelażu wózka. Taka możliwość istnieje także w wypadku niektórych wózków spacerowych.

Bezpieczeństwo

Wózek dziecięcy to nie najtańsza inwestycja oraz przewożono w nim dla nas najcenniejszą pociechę. Zapewnienie jak najwyższego bezpieczeństwa dla naszego dziecka, a także poszczególnego wózka, powinno być oczywiste. Do tego służą dziś już standardowe dodatki jak hamulec oraz pasy bezpieczeństwa, a także różnego rodzaju akcesoria dodatkowe, które można dokupić, takie jak blokada do wózka lub lokalizator GPS.

Hamulce

Każdy jakościowy wózek dziecięcy wyposażony jest w dobry hamulec blokujący jego koła. W wypadku hamulca przy tylnych kołach można wybierać z dwóch rodzajów ze względu
na zastosowany mechanizm: hamulec uruchamiany/zwalniany nogą poprzez naciśnięcie dźwigni czubkiem buta do dołu/do góry, co jednak powoduje niszczenie butów, bądź hamulec sterowany poprzez naciśnięcie dźwigni z jednej lub drugiej strony.

Zawsze pamiętajmy o włączeniu hamulca podczas postoju oraz zmiany poszczególnych elementów pojazdu. W przypadku wózków sportowych, bądź wózków przeznaczonych do biegania, stosowano najczęściej hamulca załączanego ręką, znajdującego się na rączce wózka, która pozwala na szybką reakcję zwłaszcza mając dzieci starsze.  Takiego hamulca stosowano najczęściej w czasie uprawiania sportu, biegania lub jeżdżąc na rolkach. Przyda się również podczas schodzenia ze wzniesień, jeśli posiadamy nieco cięższy wózek.

Ważne jest również, by hamulec nie był w zasięgu dziecka i mógł być obsługiwany tylko i wyłącznie przez rodzica. Na szczęście producenci zwykle o tym pamiętają.

Pasy bezpieczeństwa

Do kolejnych środków bezpieczeństwa w wypadku wózków spacerowych, zaliczano wyposażenie w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które chronią ruchliwe dziecko przed wypadnięciem. Takie wyposażenie powinno być w wypadku siedziska spacerowego obowiązkowe. Niektóre modele posiadają także dodatkowy, zdejmowany pałąk ochronny. Zaletą takiego pałąka jest osłonka, z możliwością prania, chroniąca go przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Materiał osłonki powinien być wystarczająco trwały, by zabezpieczyć go na przykład przed działaniem małych ząbków. Przed każdym użyciem wózka warto sprawdzić hamulce i pasy bezpieczeństwa.

Zabiezpieczenie wózka

Prawie nikt nie zostawia roweru bez zabezpieczenia, dlaczego więc zostawiać tak wózek dziecięcy? Blokada antykradzieżowa do wózka nie różni się za bardzo od tej do rowerów, wystarczy tylko, by posiadała długą linkę. Bardziej popularne są warianty z czterocyfrowym kodem, bez potrzeby użycia klucza. Blokadę można wykorzystać przede wszystkim zostawiając wózek na zewnątrz przed sklepem, w parku lub w miejsu przechowywania wózka, tak jak w wózkowni w piwnicy. Zwłaszcza przy dłuższym przechowywaniu wózka warto zainwestować w mocowanie do podłogi lub ściany.

Lokalizator GPS

Lokalizator GPS to stosunkowo tanie urządzenie, w które można wyposażyć wózek dziecięcy. Istnieją także specjalne dla dzieci zegarki z wbudowanym modułem GPS. Lokalizator pomoże nam wózek zabezpieczyć, by zminimalizować ewentualne ryzyko kradzieży, gdyż myśl o krzywdzie naszego dziecka to jeden z największych koszmarów każdego rodzica.

Atesty bezpieczeństwa

Wybierając jakościowy wózek dziecięcy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy spełnia on standardy bezpieczeństwa zgodne z normą. Z przeprowadzonych testów z reguły wynika, że wózki dziecięce, jak i foteliki samochodowe, często zawierają szkodliwe, dla dziecka niebezpieczne substancje, w tym na przykład rakotwórcze substancje chemiczne – policykliczne węglowodory aromatyczne (PAK) oraz zmiękczacze (ftalany), które stanowią różnego rodzaju problemy zdrowotne dzieci, gdyż są one bardziej wrażliwe.

Wyposażenie standardowe

Przed kupnem wózka dziecięcego koniecznie sprawdźmy jego funkcjonalność oraz co składa się na jego wyposażenie standardowe. Sprawy te nie są priorytetem, ale mogą znacznie ułatwiać życie i uprzyjemniać podróże z nowym wózkiem.

Przekładane siedzisko

Bardzo popularnym rozwiązaniem wśród rodziców to przekładane, obracane na przód/tył siedzisko oraz regulowana rączka. To umożliwia ustawić siedzisko zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Siedzenie tyłem do kierunku jazdy ma dwa atuty – po pierwsze umożliwia nam patrzeć na twarz dziecka, po drugie można odpowiednio ustawić wózek pod silny wiatr lub zacinający deszcz. Przodem do kierunku jazdy częściej siedzą dzieci starsze, by móc wygodnie oglądać świat. Aczkolwiek funkcja ta jest bardzo przydatna, nie jest natomiast całkowicie niezbędna. Większość wózków oferuje zamienne rozwiązanie – budka z wystarczająco wielkim okienkiem umożliwiająca dostarczającą kontrolę nad dzieckiem; przed wiatrem zabezpieczy dziecko daszek, najlepiej w połączeniu z okryciem na nóżki.

Pokrowiec na nóżki

Ciepły element dopinany do wózka, chroni dziecko przed chłodem, wiatrem i ogólnie nieprzyjemną pogodą. Można wykorzystać go w wypadku gondoli głębokiej, a także spacerówki. Nie wszystkie modele wózków dziecięcych posiadają go w wyposażeniu standardowym, jednak można go zawsze dokupić lub zastąpić ciepłym śpiworkiem.

Regulacja położenia

Dobre wózki spacerowe posiadają regulację położenia/oparcia, czasami także regulowany podnóżek. W takim wypadku można siedzisko w razie potrzeby rozłożyć do pozycji leżącej, wygodniejszej na czas snu. W regulację oparcia dla główki wyposażone są niektóre modele wózków głębokich.

Regulowana rączka

Model, w którym można wydłużyć lub skrócić rączkę, ułatwia prowadzenie wózka osobom o różnym wzroście. Rączkę można dopasować do wysokości, jaka nam pasuje.

Kosz na zakupy oraz torba

Pojemnym koszem na zakupy, umieszczonym na stelażu pod wózkiem, są wyposażone prawie wszystkie wózki dziecięce. Niektóre modele mają w zestawie także dodatkową torbę, którą można powiesić na rączce wózka. To bardzo pomyślne akcesorium, gdyż torba zawiera wszystkie niezbędne rzeczy dla malucha, takie jak na przykład matę do przewijania i kosmetyki do pielęgnacji. Torba w zestawie jest nadto spójna stylistycznie z wózkiem.

Wentylacja

W miesiącach letnich przyda się dodatkowe okienko w budce wózka, by dziecku zapewnić odpowiednią wentylację, a także komfort termiczny. Niektóre modele posiadają także regulowaną wentylację od spodu gondoli.

Dodatkowe akcesoria

W wyposażeniu wózka mogą pojawić się różnego rodzaju dodatkowe akcesoria. Najczęściej jest to folia przeciwdeszczowa, czasami także moskitiera. W niektórych spacerówkach można znaleźć praktyczny stolik lub uchwyt na kubek. Wszystko zależy od naszych potrzeb i wymagań, czyli preferencji, jakie akcesoria będą dla nas niezbędne. Wszelkie rodzaje akcesoriów można z kolei dokupić, ale tak jak w przypadku torby, dobrze jest kupić wszystko od razu.

Doświadczenia użytkowników

Jeżeli wbrew wszystkim wspomnianym radom nie jesteśmy pewni co do wyboru konkretnego modelu wózka dziecięcego, mogą nam w tym pomóc opinie i recenzje bezpośrednich użytkowników wózków.

Przydatnym narzędziem pomocnym w wyborze są także filmiky, bezpłatnie dostępne na przykład na Youtube. Można odnaleźć tam nie tylko przydatne wideorecenzje, ale także instrukcje dotyczące składania wózka, jego czyszczenia oraz praktyczne prezentacje i testy poszczególnych modeli.

Konserwacja i czyszczenie

Aby wytrzymał nam wózek w pięknym stanie i przez wiele lat, trzeba o niego dobrze dbać. Prawidłowa konserwacja jest niezbędna do utrzymania odpowiedniego stanu technicznego wózka. Poniżej można odnaleźć listę podstawowych zasad, jak poprawnie zadbać o wózek dziecięcy.

Koła

Kółka należy regularnie smarować, by zachować ich żywotność. Najlepiej robić to smarem silikonowym lub teflonowym, unikając produktów na bazie oleju, bądź wazeliny, które przywierają do brudu. Jeśli opony są pompowane, należy regularnie sprawdzać poziom ciśnienia – zalecana wartość to 0,6 bara dla kół przednich i 0,8 bara dla kół tylnych. Koła należy regulernie czyścić oraz usuwać z nich wszystko to, co może przeszkadzać
w prawidłowym prowadzeniu wózka.

Stelaż

W ramach konserwacji należy od czasu do czasu smarować wszystkie elementy ruchome, w tym kółka i stelaż, by nie dochodziło do skrzypienia lub zacinania wózka. Elementy mocowane na śrubach wymagają kontroli i okresowego dokręcania. Cały wózek łącznie
ze stelażem nadaje się do przechowywania w suchym miejscu a wracając z zewnątrz należy go wyczyścić, ewentualnie wysuszyć.

Pielęgnacja tapicerki

Pokrowce, torby, tapicerowane części wózka, czy też inne tkaniny, można zazwyczaj wyprać w pralce albo oczyścić wilgotną ściereczką. Skórzane części można impregnować za pomocą specjalnych preparatów (dobrze jednak pamiętać o tym, że z niektórymi częściami mają dzieci bezpośredni kontakt, na przykład z pałąkiem ochronnym). Do czyszczenia wózka nie należy stosować żadnych silnie działających środków chemicznych, jak na przykład wybielacza, natomiast zalecano używać delikatne detergeny oraz środki hipoalergiczne.

Spacerowanie z dwójką dzieci

Każdy rodzic, posiadający dzieci rok po roku lub w niedużym odstępie czasu wie, że spacerowanie z wózkiem wraz ze starszym dzieckiem jest wymagające i w miarę utrudnione. Dlatego przytaczamy kilka wskazówek dotyczących praktycznych akcesoriów do wózka, które pomogą nam lepiej zorganizować spacer z dwójką dzieci.

Dostawka dla starszego rodzeństwa – czyli tak zwana platforma umożliwia dziecku długie podróżowanie w pozycji stojącej wraz z młodszym rodzeństwem. Dostawka mocuje się przy  wózku, na jego osi i powinna być łatwa w montażu.

Trzecia ręka/„sówka – to specjalny uchwyt, który można przymocować do ramy wózka. Uchwyt ten pozwala na utrzymanie dziecka w bliskim zasięgu, bez konieczności trzymania go za rękę a dzięki temu umożliwia nam wygodne prowadzenie wózka dwiema rękoma.

Jeździk/rowerek biegowy – to chyba najczęstsze rozwiązanie podczas spacerów z wózkiem i starszym dzieckiem. Jednak można zauważyć także pewne wady. Dla tego, że jeździk nie jest przymocowany do wózka, nie mamy odpowiedniego nadzoru nad dzieckiem. Dzieci także szybko się męczą i jest możliwe, że rodzice oprócz dzieci i wózka będą się zajmowali także jeździkiem.


Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za twoją opinię.

Wózki dziecięce
Průměrné hodnocení 4.8 z 9 hlasů