Dlaczego Parkside Performance zazwyczaj oferuje dłuższą gwarancję?

Dlaczego Parkside Performance zazwyczaj oferuje dłuższą gwarancję?
Źródło internetowe: Lidl.cz

Marka Parkside oferuje wydłużoną gwarancję dla wszystkich swoich produktów. Niemniej jednak nie wszystkie produkty podlegają tym samym „zasadom”. Podczas gdy w przypadku podstawowej serii klient może liczyć na trzyletnią gwarancję, narzędzia Parkside Performance pozostają w okresie gwarancyjnym jeszcze dłużej. Dlaczego tak się dzieje, na co w ogóle obejmuje ta gwarancja i jak z niej skorzystać?

Parkside jako marka prywatna Lidla

Parkside to marka prywatna wprowadzona przez sieć handlową Lidl, oferująca szeroką gamę narzędzi i elektronarzędzi do warsztatu, garażu i ogrodu. Ta marka szybko stała się ulubioną wśród klientów ze względu na połączenie jakości i dostępności w konkurencyjnych cenach.

Produkty Parkside są projektowane z myślą o praktyczności, niezawodności i efektywności, co czyni je idealnym wyborem dla majsterkowiczów, ogrodników czy amatorskich rzemieślników. Oferta obejmuje szeroki zakres produktów, począwszy od wiertarek, szlifierek, pił, aż po narzędzia ogrodowe czy elektryczne nożyczki. Dzięki regularnej rotacji asortymentu klienci mogą wybierać spośród nowych i innowacyjnych produktów, dzięki czemu Parkside pozostaje aktualny i śledzi trendy w dziedzinie majsterkowania i ogrodnictwa.

Parkside Performance – narzędzia do użytku hobbystycznego i profesjonalnego

Parkside Performance to seria narzędzi, która występuje jako wyższy poziom w ofercie Parkside, odpowiednia zarówno dla entuzjastycznych majsterkowiczów, jak i do profesjonalnego użytku. W porównaniu do podstawowej zielonej serii Parkside, seria Performance oferuje ulepszone funkcje i bardziej solidne wykonanie, co gwarantuje wyższą wydajność i trwałość.

Produkty tej serii są projektowane z myślą o bardziej wymagających warunkach pracy i częstszym użytkowaniu, co jest idealne dla tych, którzy szukają profesjonalnej wydajności w rozsądnej cenie. Parkside Performance oferuje szeroką gamę produktów, takich jak mocniejsze wiertarki, silniejsze szlifierki czy profesjonalne narzędzia ogrodnicze z ulepszonymi funkcjami. Ta seria wyróżnia się również zaawansowanym designem w charakterystycznej czarnej barwie z czerwonymi detalami.

Co oferuje Parkside Performance dodatkowo?

  • wyższa wydajność
  • lepsza jakość wykonania całego narzędzia
  • zazwyczaj zestaw zawiera akcesoria
  • ulepszony typ silnika
  • dłuższa gwarancja

Gwarancja Parkside Performance

Jak już wspomniano we wstępie, Parkside stawia na jakość swoich narzędzi i zawsze oferuje klientom wydłużoną gwarancję. Dla zielonej serii wynosi ona ogółem trzy lata, natomiast dla narzędzi z serii Performance mamy do czynienia z pięcioletnią gwarancją.

Oprócz samej wydłużonej gwarancji, Lidl oferuje również przedłużenie ustawowego terminu zwrotu towaru. Bez podawania przyczyny narzędzia można zwrócić w ciągu 30 dni od ich zakupu. Nie zapomnij także, że jeśli usterka wystąpi w ciągu 12 miesięcy od zakupu urządzenia, jest traktowana jako wada produkcyjna, a klient ma wówczas prawo do zwrotu ceny zakupu lub ewentualnej naprawy.

Chociaż seria Parkside Performance jest bardziej wysokiej jakości, wydłużona gwarancja i inne opcje zwrotu pieniędzy zawsze się przydadzą – przecież narzędzia składają się z komponentów różnych producentów, więc mogą występować drobne usterki montażowe.

Co obejmuje gwarancja?

Podobnie jak w przypadku innych produktów, gwarancja narzędzi Parkside Performance dotyczy przede wszystkim wad produkcyjnych i usterek powstałych w wyniku normalnego użytkowania. Przykładem może być niesprawny silnik, przedwczesne zużycie elementów sterujących i innych komponentów.

Gwarancja nie obejmuje usterek spowodowanych nieprawidłowym obchodzeniem się z urządzeniem, celowym uszkodzeniem lub normalnym zużyciem.

Realizacja gwarancji

Jeśli podczas normalnego użytkowania urządzenia pojawi się jakikolwiek problem, który nie wynika z nieostrożnego obchodzenia się z nim, można skorzystać z gwarancji. W takim przypadku konieczne jest wypełnienie formularza reklamacyjnego dostępnego na stronie internetowej Lidla lub na przykład w aplikacji mobilnej. Obsługa reklamacji jest również dostępna w sklepach.

Dla szybszego załatwienia reklamacji warto dołączyć do formularza dokumentację fotograficzną. Oczywiście, jeśli ma to sens – jeśli silnik w narzędziu elektrycznym nie działa, zdjęcia tego oczywiście nic nie udowodnią.

Serwis pogwarancyjny

Inwestycja w narzędzia z serii Performance opłaca się również ze względu na długi serwis pogwarancyjny. Według recenzji użytkowników naprawy narzędzi, które już nie są objęte gwarancją, są czasami nawet niemożliwe. Wiele razy dzieje się to z powodu niedostępności używanych części i elementów, które dostarczają różni producenci. Jeśli takie produkty są jeszcze na gwarancji, sprzedawca zazwyczaj zwraca pieniądze.

Rubriky

Dyskusja i poradnia

Zapytajcie o cokolwiek, co was interesuje, a nasi redaktorzy odpowiedzą wam w moderowanej dyskusji. Możecie również doradzić innym lub podzielić się swoim doświadczeniem.

Zadajcie pytanie

Odpowiedzieć na pytanie

Nie znaleźliście odpowiedzi w dyskusji? Zapytajcie, a nasza redakcja znajdzie odpowiedź na praktyczne i interesujące pytania.