Realme GT5 Pro: telefon podąża za trendem okrągłego modułu aparatu

Realme GT5 Pro: telefon podąża za trendem okrągłego modułu aparatu
Źródło zdjęć: Realme

Spółka Realme została założona w Chinach w 2018 roku i weszła na nasz rynek rok później. Był to imponujący debiut, a popularność marki szybko rosła. Jednak równie szybko zaczęła później słabnąć. Marka Realme jest mimo to nadal aktywna w Czechach i w Europie, chociaż o popularności sprzed kilku lat może tylko pomarzyć. Jednym z powodów jest niewątpliwie fakt, że firma od dłuższego czasu nie przedstawiła telefonu, który byłby naprawdę interesujący. To wszystko jednak może zmienić nadchodzący model GT5 Pro.

Czego oczekiwać od Realme GT5 Pro

Telefon, od chwili kiedy zaczęły przeciekać o nim pierwsze informacje, przyciągał uwagę blogerów i entuzjastów technologii. W swojej kategorii cenowej ma on bowiem oferować klientom naprawdę bogate wyposażenie. Wewnątrz telefonu będzie bić serce w postaci procesora Snapdragon 8 Gen 3, a pamięć operacyjna powinna mieścić się w zakresie 8–16 GB. Wewnętrzna pamięć nowego modelu będzie miała w zależności od wersji wielkość 256 GB, 512 GB lub 1 TB, ale telefon nie będzie miał slotu na karty pamięci.

Bardzo interesujący wydaje się również ekran telefonu. Początkowo oczekiwania były bardzo wysokie, ale nawet jeśli ostatnie informacje je nieco ostudziły, nadal powinien to być naprawdę wysokiej jakości ekran. Konkretnie chodzi o zaokrąglony 6,78-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1,5K i dynamicznej częstotliwości odświeżania w zakresie od 1 Hz do 120 Hz. Głównym atutem może być jego rekordowa jasność, a mianowicie do 4 500 nitów. Konkurencja zwykle oferuje gdzieś w okolicach 2 000 nitów.


Wśród parametrów technicznych należy również wspomnieć o akumulatorze o pojemności 5 400mAh zdolnym do bezprzewodowego ładowania o mocy 50 W. Moc ładowania w przypadku ładowania przewodowego wyniesie 100 W. Specjalny rozdział stanowi aparat fotograficzny. I tutaj Realme wydaje się wypaść dobrze.

Skupienie na aparacie fotograficznym

Główny aparat fotograficzny telefonu ma być oparty na chipie Sony IMX890, który oferuje rozdzielczość 50 Mpx. Największym zainteresowaniem jest jednak z pewnością trzykrotny zoom optyczny. Ponadto telefon może się pochwalić sześciokrotnym cyfrowym zoomem bezprzewodowym i nawet 120-krotnym ogólnym zoomem.

Optymalizacja na poziomie sprzętowym i programowym pozwoli telefonowi produkować najwyższej jakości zdjęcia. Aparat fotograficzny będzie również zdolny do przetwarzania o połowę szybciej i z mniejszym zużyciem energii, przynajmniej w porównaniu z poprzednim flagowym modelem producenta, czyli modelem GT2 Pro.

Design telefonu i jego wprowadzenie na rynek

Telefon GT5 Pro wygląda również bardzo dobrze wizualnie. Jego wymiary to 161,6 x 75,1 x 9,2 mm przy wadze 220 g i cienkiej ramce. Tylna strona pokryta wegańską skórą tworzy wrażenie ekskluzywności i doskonale komponuje się z dużym okrągłym modułem aparatu fotograficznego ze stali nierdzewnej.

Oficjalna prezentacja modelu GT5 Pro odbędzie się w Chinach już 7 grudnia, a w Europie będziemy musieli poczekać na oficjalne ogłoszenie, czy telefon będzie w ogóle oferowany w Europie. W Chinach miałby kosztować 3 499 juanów, co daje w przeliczeniu około 1 950 zł. Głównymi konkurentami modelu GT5 Pro na rynku będą telefony Xiaomi 14 i OnePlus 12.

Specyfikacje telefonu wyglądają jednak bardzo interesująco i model GT5 Pro mógłby przywrócić marce Realme w Europie dobre imię. Pozostaje nam tylko czekać, czy faktycznie pojawi się on na półkach sklepowych w naszym kraju.

Rubriky

Dyskusja i poradnia

Zapytajcie o cokolwiek, co was interesuje, a nasi redaktorzy odpowiedzą wam w moderowanej dyskusji. Możecie również doradzić innym lub podzielić się swoim doświadczeniem.

Zadajcie pytanie

Odpowiedzieć na pytanie

Nie znaleźliście odpowiedzi w dyskusji? Zapytajcie, a nasza redakcja znajdzie odpowiedź na praktyczne i interesujące pytania.