Najgorszy telefon do roku 2023? Samsung najchętniej by zapomniał o tym modelu, który jest zakazany na pokładzie samolotów.

Najgorszy telefon do roku 2023? Samsung najchętniej by zapomniał o tym modelu, który jest zakazany na pokładzie samolotów.
AP

Jeśli leciałeś samolotem w latach 2016-2019, istnieje duża szansa, że linie lotnicze poinformowały cię nie tylko o zwykłych ostrzeżeniach, ale także o tym, że nie powinieneś mieć telefonu Samsung na pokładzie ich samolotów. Sprawa modelu Samsung Galaxy Note 7 była dla południowokoreańskiego producenta koszmarem marketingowym nie tylko z tego powodu. Warto przypomnieć sobie ten czas i zobaczyć, jak obecnie radzi sobie Samsung w segmencie telefonów komórkowych.

Samsung Galaxy Note 7 i kłopoty z baterią

W połowie 2016 roku Samsung wprowadził na rynek długo oczekiwany flagowy model Galaxy Note 7. Jego wprowadzenie odbyło się z całą pompą i chwałą. Jednak bardzo szybko nadeszło rozczarowanie. Pojawiła się seria przypadków, w których baterie niektórych telefonów eksplodowały lub same się zapalały. Nie była to jednorazowa sytuacja, ale raczej trend. Problem pojawił się tylko w pierwszych tygodniach po wprowadzeniu telefonu – aż 35 razy.

Samsung natychmiast wstrzymał sprzedaż i we współpracy z wieloma zewnętrznymi organizacjami rozpoczął śledztwo. Ponad 700 naukowców i inżynierów starało się zidentyfikować problem na poziomie sprzętu i oprogramowania. Po dokładnym zbadaniu potwierdził, że przyczyną eksplozji były wadliwe baterie, w dużej mierze pochodzące od zewnętrznego dostawcy. W pierwszym rzędzie ustalono, że problemem był zbyt ciasny projekt wewnętrzny w połączeniu z cienką obudową zewnętrzną

Samsung zaczął wycofywać telefony w celu wymiany baterii. Jednak kłopoty firmy nie skończyły się tam. Szybko wymieniane baterie również były wadliwe, a rezultat był zawsze taki sam: ryzyko eksplozji i zapłonu. Skutkiem tego były między innymi wspomniane zakazy noszenia telefonów Samsung na pokładzie samolotu. Niektóre linie lotnicze zadowalały się tym, że telefon był wyłączony na pokładzie, inne wprowadziły całkowity zakaz. Inna sprawa to egzekwowanie tego zakazu; szczegółowa kontrola ze strony pracowników lotniska lub linii lotniczych była praktycznie niemożliwa.

Dla Samsunga kluczowym było wstrząśnięcie zaufaniem publiczności, które trzeba było ponownie zbudować. Następny model, Galaxy S8, został przedstawiony później z powodu skrajnie ostrożnych testów, a Samsung desperacko starał się naprawić swoją reputację.

Samsung i jego telefony dzisiaj

Chociaż Samsung naprawdę narobił sobie kłopotów z modelem Galaxy Note 7 wśród klientów, nie oznacza to, że firma z tego powodu zbankrutowała. Siła marki Samsung jest naprawdę ogromna, a klienci doskonale wiedzieli i wiedzą, że z nią są związane naprawdę wysokiej klasy telefony, które należą do tych, które ustalają tempo i standardy całej branży.

Firma przezwyciężyła skandal, a dzisiaj Samsung nadal uważany jest za lidera w branży. Obecnie model Galaxy S23 uważany jest za flagowy produkt firmy, który zasługuje na miano jednego z najlepszych dostępnych na rynku. Oferuje użytkownikom doskonałą wydajność, supernowoczesne aparaty fotograficzne i piękny design. Telefony są dostępne w trzech wariantach: Galaxy S23, 23 Plus, 23 Ultra.

Wszystkie trzy modele są napędzane ośmiordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Pamięć operacyjna może sięgać aż do 12 GB w przypadku modelu Ultra. Pojemność pamięci wewnętrznej wahają się od 128 GB w tańszej wersji podstawowej po 1 TB w najwyższej wersji S23 Ultra. Jeśli chodzi o ekran, jego rozmiar wynosi 6,1 cala w modelu S23, 6,6 cala w S23+, a 6,8 cala w S23 Ultra. W przypadku S23 Ultra jest to ekran Edge Quad HD+ o rozdzielczości 3 088 × 1 440 i maksymalnej jasności 1 750 nitów (maksymalna jasność jest wspólna dla wszystkich wersji).

Prawdziwą perełką są aparaty fotograficzne. Modele S23 i S23+ posiadają 3-krotny zoom optyczny i 30-krotny zoom cyfrowy przy rozdzielczości głównej kamery 50 Mpx. Model S23 Ultra wyposażony jest w główny aparat o rozdzielczości 200 Mpx, zoom optyczny 3x i 10x oraz sto-krotny zoom cyfrowy.

Podsumowanie

Podsumowując, obecne flagowe telefony Samsung są naprawdę wysokiej jakości urządzeniami, których nie trzeba się obawiać ani co do ich wydajności, ani co do tego, że nie pozwolą ci wsiąść do samolotu. Samsung pokonał kryzys i teraz powrócił na swoją długoterminową pozycję jednego z najważniejszych i najlepszych producentów telefonów komórkowych. Galaxy Note 7 był może najgorszym telefonem roku 2016, ale zdecydowanie nie dotyczy to Samsunga Galaxy S23.

Rubriky

Dyskusja i poradnia

Zapytajcie o cokolwiek, co was interesuje, a nasi redaktorzy odpowiedzą wam w moderowanej dyskusji. Możecie również doradzić innym lub podzielić się swoim doświadczeniem.

Zadajcie pytanie

Odpowiedzieć na pytanie

Nie znaleźliście odpowiedzi w dyskusji? Zapytajcie, a nasza redakcja znajdzie odpowiedź na praktyczne i interesujące pytania.