Nieodkurzone miejsca to już przeszłość: Dyson wprowadza pierwszą rzeczywistość rozszerzoną dla odkurzacza

Nieodkurzone miejsca to już przeszłość: Dyson wprowadza pierwszą rzeczywistość rozszerzoną dla odkurzacza
Źródło obrazów: Dyson, kolaż: Arecenze

Badania firmy Dyson pokazują, że podczas odkurzania często pomijamy niektóre miejsca. Aby tego uniknąć i zawsze zapewnić perfekcyjne sprzątanie, Dyson wprowadza rewolucyjne narzędzie CleanTrace. Nowość działa za pomocą narzędzia rozszerzonej rzeczywistości i oferuje szybsze i dokładniejsze głębokie odkurzanie.

Zainspirowane precyzyjnym sprzątaniem robotów odkurzających

Źródło: Dyson

Innowacyjna aplikacja Dyson CleanTrace opiera się na dogłębnym badaniu firmy Dyson, które wykazało, że użytkownicy przeceniają czas poświęcony na sprzątanie domu, a zaniżają staranność sprzątania. Nowość wprowadza nowoczesne inteligentne rozwiązanie, które pozwala odkurzyć powierzchnię podłogi szybciej i skuteczniej. Twórcy firmy Dyson zainspirowali się systematycznym sprzątaniem robotycznego odkurzacza Dyson 360 Vis Nav, który podczas sprzątania nie pomija żadnych szczelin.

Dyson CleanTrace wykorzystuje do działania Twój smartfon, za pomocą którego mapuje otaczającą przestrzeń. Technologia LiDAR (Light Detection and Ranging) mierzy odbite promienie światła od podłogi, co pozwala wykryć miejsca odwiedzone przez odkurzacz. Sprzątane miejsce z zaznaczonymi ścieżkami odkurzacza jest następnie wyświetlane w czasie rzeczywistym za pomocą rozszerzonej rzeczywistości na telefonie komórkowym. Dzięki temu Twoje sprzątanie zawsze będzie perfekcyjnie metodyczne, efektywne i dokładne.

Wykrywa pominięte miejsca i niewidzialne zanieczyszczenia

Źródło: Dyson

Dyson CleanTrace współpracuje z odkurzaczem Dyson Gen5detect– razem odkrywają niewidzialne zanieczyszczenia. Dyson Gen5detect wykorzystuje istniejącą technologię wykrywania cząstek kurzu za pomocą akustycznego czujnika. Czy naprawdę dokładnie wysprzątałeś otoczenie, dowiesz się z wyświetlacza odkurzacza. Dyson CleanTrace będzie dostępny w sprzedaży od czerwca 2024 na stronie Dyson.cz oraz w sklepach Dyson Demo. Cena oprogramowania zostanie jeszcze doprecyzowana. Oprogramowanie będzie dostępne za pośrednictwem aplikacji MyDyson po zarejestrowaniu odkurzacza Gen5detect.

Dyson Gen5detect to super wydajny odkurzacz HEPA z nowym silnikiem hyperdymowym Dyson Gen5 i siłą ssania do 280 AW. Głowica odkurzająca Dyson Fluffy Optic wykrywa dwukrotnie więcej cząstek kurzu i 15 000 razy na sekundę określa ich ilość i rozmiar. Zatrzymuje 99,99% mikrocząstek do wielkości 0,1 mikrona (rozmiar wirusa). W razie potrzeby odkurzacz automatycznie zwiększa moc i na wyświetlaczu pokazuje wyniki głębokiego czyszczenia. Telefon z aplikacją jest przymocowany do odkurzacza za pomocą specjalnego uchwytu.

  • Źródło: Komunikat prasowy Dyson

Rubriky

Dyskusja i poradnia

Zapytajcie o cokolwiek, co was interesuje, a nasi redaktorzy odpowiedzą wam w moderowanej dyskusji. Możecie również doradzić innym lub podzielić się swoim doświadczeniem.

Zadajcie pytanie

Odpowiedzieć na pytanie

Nie znaleźliście odpowiedzi w dyskusji? Zapytajcie, a nasza redakcja znajdzie odpowiedź na praktyczne i interesujące pytania.