Dyson wprowadził na polski rynek nowy odkurzacz pionowy. Co oferuje w porównaniu z Dysonem V15 Absolute Detect?

Dyson wprowadził na polski rynek nowy odkurzacz pionowy. Co oferuje w porównaniu z Dysonem V15 Absolute Detect?

Brytyjskie odkurzacze Dyson należą do czołówki na światowym rynku tych urządzeń. Dotyczy to przede wszystkim odkurzaczy akumulatorowych, które zdobyły popularność wśród wielu klientów także u nas. Przez pewien czas jako złoty standard jakości odkurzaczy akumulatorowych uznawany był model V15 Absolute Detect. Obecnie na rynek wchodzi model Dyson Gen5detect Absolute. Jak wypadają w bezpośrednim porównaniu?

Dyson V15 Absolute Detect


Odkurzacz akumulatorowy Dyson V15 Absolute Detect to uniwersalny, bezprzewodowy odkurzacz, który długo był uważany za najlepszy możliwy wybór wśród urządzeń marki Dyson. Klienci cenią bardzo dobrą moc ssania 230 AW. Poza tym odkurzacz wyróżnia się także lekką i łatwą w obsłudze konstrukcją. Jako odkurzacz bezworkowy, eliminuje koszty związane z dokupowaniem worków.

Dyson V15 najlepiej sprawdza się na twardych podłogach, z których odkurza zarówno małe, jak i większe zanieczyszczenia, w tym sierść zwierząt. Bez problemów działa także na dywanach, zarówno niskich, jak i wysokich. Wśród nowoczesnych technologii wykorzystanych w tym odkurzaczu są zintegrowany czujnik cząstek kurzu oraz system wykrywania typu powierzchni. Dzięki niemu odkurzacz automatycznie rozpoznaje czyszczoną powierzchnię i dostosowuje do niej moc ssania. Odkurzacz jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych oraz z różnym wyposażeniem. Do tego może należeć głowica czyszcząca z oświetlonym szczelinowym przyłączem, miękkie i twarde szczotki itp.

 • Odkurzanie twardych podłóg i dywanów
 • Czujnik cząstek kurzu
 • Wykrywanie typu powierzchni i dostosowanie mocy ssania
 • Maksymalna moc ssania 230 AW
 • Cena 3 430 zł

Dyson Gen5detect Absolute


Również w przypadku tego odkurzacza mamy do czynienia z czołowym odkurzaczem akumulatorowym. Dla roku 2023 jest to flagowy produkt marki, będący w pewnym sensie ewolucją odkurzacza Dyson V15. W porównaniu z poprzednikiem oferuje wyższą moc ssania, konkretnie 280 AW. Ponownie jest to odkurzacz o lekkiej i łatwej w obsłudze konstrukcji, która pozwala na sprzątanie właściwie wszędzie. Filtr HEPA skutecznie zatrzymuje większość wirusów, jak również niewidzialny pył. Detekcja kurzu jest nawet wyświetlana na małym ekranie w korpusie odkurzacza.

Odkurzacz również oferuje bezworkowe wykonanie, co pozwala na oszczędność kosztów związanych z dokupowaniem worków. Posiada również funkcję automatycznego dostosowywania mocy w zależności od typu odkurzanej powierzchni. Znakomita wydajność pozwala na skuteczne odkurzanie wszystkich rodzajów powierzchni, od twardych podłóg po niskie i wysokie dywany. Innowacyjny system filtracji jest skuteczny również w filtracji drobnych cząstek alergennych. Kolejnym ulepszeniem jest jaśniejsze laserowe światło głowicy podłogowej, które pozwala dostrzec nawet zwykle niewidoczne cząstki kurzu.

 • Odkurzanie twardych podłóg i dywanów
 • Czujnik cząstek kurzu
 • Wykrywanie typu powierzchni i dostosowywanie mocy ssania
 • Maksymalna moc ssania 280 AW
 • Skuteczny filtr HEPA
 • Cena 4 100 zł

Porównanie odkurzaczy Dyson V15 i Gen5detect

Nowy model Dyson Gen5detect jest ulepszoną wersją odkurzacza V15. Nie jest to rewolucja, ale raczej lekka ewolucja. Nieco wyższa moc ssania i drobne ulepszenia w postaci jaśniejszego laserowego światła z pewnością czynią wersję Gen5detect nieco lepszym odkurzaczem akumulatorowym, ale pytanie, na ile te drobne zmiany mogą uzasadnić wzrost ceny z 3 430 zł za wersję V15 do 4 100 zł za model Gen5detect. Pomijając cenę, nowy model z pewnością można bez problemów polecić.

Rubriky

Dyskusja i poradnia

Zapytajcie o cokolwiek, co was interesuje, a nasi redaktorzy odpowiedzą wam w moderowanej dyskusji. Możecie również doradzić innym lub podzielić się swoim doświadczeniem.

Zadajcie pytanie

Odpowiedzieć na pytanie

Nie znaleźliście odpowiedzi w dyskusji? Zapytajcie, a nasza redakcja znajdzie odpowiedź na praktyczne i interesujące pytania.