3 roboty kuchenne na sztywne ciasto 2023: Przyjrzeliśmy się dłoniom szefów kuchni Michelin

3 roboty kuchenne na sztywne ciasto 2023: Przyjrzeliśmy się dłoniom szefów kuchni Michelin

Już dawno nie musisz być profesjonalnym cukiernikiem, abyś mógł pozwolić sobie na robotyczny pomocnik w kuchni. Robot kuchenny jest obecnie już ozdobą kuchni każdej dobrej gospodyni i może zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku. W tym artykule przyjrzymy się trzem najbardziej wychwalanym i najbardziej znanym markom robotów kuchennych, z których każda ma wielu zagorzałych fanów, w tym znane nazwiska ze świata wysokiej gastronomii.

KitchenAid KSM150PSAC Artisan Series 5

Źródło: KitchenAid

KitchenAid to bez wątpienia światowa marka nr 1. Narzędzia kuchenne tej marki są używane przez wiele luksusowych restauracji. Wyjątkiem nie jest kalifornijska restauracja Providence, która może się pochwalić dwoma gwiazdkami Michelin. Szef cukiernik Mac Daniel Dimla, który pomógł restauracji zdobyć gwiazdki Michelin, poleca od marki KitchenAid robot kuchenny KitchenAid KSM150PSAC Artisan Series 5-Qt.

Jest to całkowicie metalowy, doskonale wyważony maszyna, która może pochwalić się cichą pracą i radzi sobie prawie z każdym rodzajem ciasta. Można do niego dokupić aż 15 nasadek. Z recenzji wynika, że jest to prawie doskonała maszyna, która wytrzyma całe życie. Dosłownie. Firma KitchenAid postanowiła z okazji swojego 75-lecia, które obchodziła w 1994 roku, znaleźć najstarszy funkcjonujący i aktywnie używany robot kuchenny swojej marki, a ten był z roku 1919.

Ten konkretny model nie jest dostępny w Czechach, ale jeśli jesteś zainteresowany marką KitchenAid, możesz kupić na przykład robot KitchenAid 5KSM185 według użytkowników na Heureka zasługuje na pełną liczbę gwiazdek. Jeśli wolisz bardziej dostępne warianty robotów kuchennych, omówimy kolejne typy, które są powszechnie dostępne u nas i są znacznie bardziej przystępne cenowo.

Kenwood Titanium Chef Baker KVC85.124SI

Robot Kenwood Titanium Chef Baker może wydawać się nieco z innego świata w porównaniu do innych wymienionych robotów. To nowoczesny, całkowicie metalowy robot z ponad 25 nasadkami, przemyślanym designem i różnorodną paletą funkcji.

Oprócz typowych funkcji ma na przykład wbudowaną wagę, więc nie ma problemu z nadmierną ilością brudnych naczyń. Ma również inteligentną regulację prędkości, która dostosowuje moc robota do przygotowywanego dania i wiele innych udogodnień.

Według recenzji użytkowników to naprawdę wszechstronna maszyna, która zastępuje wiele małych urządzeń. Niektórzy chwalą go za mniejsze rozmiary, inni raczej krytykują. Użytkownicy bardzo cenią bogate wyposażenie i ponadczasowy design. Do jego wad należy, że mimo cichej pracy, przy przetwarzaniu twardszego ciasta głośność jest wyższa i nie radzi sobie z nimi tak dobrze jak inne typy.

ETA Gratus Smart 0028 90025

Źródło: ETA

ETA Gratus Smart to całkowicie metalowy robot, który w standardowym wyposażeniu oferuje funkcje ubijania, mieszania, zagniatania i miksowania. Można do niego dokupić bardzo bogate wyposażenie, dzięki czemu na przykład można ostrzyć noże, trzeć lub łuskać orzechy.

Z recenzji użytkowników ogólnie wynika, że jeśli chodzi o stosunek cena/wydajność, ten robot jest zdecydowanie ponadprzeciętny. Dobrze radzi sobie nawet z twardym ciastem, jest przyjemny w obsłudze i łatwy do utrzymania. Dużą zaletą jest również 10-letnia gwarancja na silnik. Do mniejszych minusów należy, że nie jest tak stabilny jak droższe modele.

Ogólnie marka ETA należy do tańszych, więc zakup tego robota nie wyczyści twojego konta. Jest to czeska marka z dziesiątkami lat doświadczenia i być może dlatego w 2023 roku została wybrana najbardziej godną zaufania marką roku. Więc sama marka jest zdecydowanym plusem tego robota kuchennego.

Porównanie robotów kuchennych w danych

KitchenAid 5KSM185 Kenwood Titanium Chef Baker ETA Gratus Smart
Pobór energii 300 W 1 200 W 1 200 W
Masa 10,6 kg 9,5 kg 10,7 kg
Objętość kontenera 4,8 l 3,5 l + 5 l 5,5 l
Ciągła kontrola prędkości tak tak tak
Liczba prędkości 10 12 8
Materiał metal metal metal
Sterowanie mechaniczne elektroniczne – przyciskowe mechaniczne – przyciskowe
Wyświetlacz nie tak tak
Cena (Heureka) 4 000 zł 2 500 zł 1 500 zł

Podsumowanie

Nie ważne, na który z tych trzech robotów kuchennych się zdecydujesz, z pewnością nie popełnisz błędu. Każdy z nich ma swoje wyraźne zalety, wystarczy więc tylko rozważyć, co jest dla Ciebie osobiście kluczowe przy wyborze. Życzymy powodzenia w wyborze!

Rubriky

Dyskusja i poradnia

Zapytajcie o cokolwiek, co was interesuje, a nasi redaktorzy odpowiedzą wam w moderowanej dyskusji. Możecie również doradzić innym lub podzielić się swoim doświadczeniem.

Zadajcie pytanie

Odpowiedzieć na pytanie

Nie znaleźliście odpowiedzi w dyskusji? Zapytajcie, a nasza redakcja znajdzie odpowiedź na praktyczne i interesujące pytania.