Samsung Galaxy S24 zostanie pokazany w połowie stycznia 2024 roku w Kalifornii: czego możemy się spodziewać po serii?

Samsung Galaxy S24 zostanie pokazany w połowie stycznia 2024 roku w Kalifornii: czego możemy się spodziewać po serii?
Źródło zdjęć: Samsung, Kolaż zdjęć: Arecenzje

Mobilne telefony Samsung należą do czołówki i w szczególności w wyższej klasie tworzą niemal osobną kategorię. Ogłoszenie każdego nowego modelu wzbudza dużą uwagę. Nie inaczej jest w przypadku modelu Samsung Galaxy S24 Ultra, który choć oficjalna prezentacja jeszcze przed nim, już teraz fani technologii mobilnych i eksperci spekulują, czego konkretnie można się po nim spodziewać. Na portalach społecznościowych można znaleźć pierwsze zdjęcia telefonu, które wydają się być prawdziwe, a nie makietą.

Zdjęcia Samsung Galaxy S24 Ultra

Seria Samsung Galaxy S24 zawierająca modele Galaxy 24, Galaxy 24+ i Galaxy S24 Ultra będzie stanowić **flagowy produkt południowokoreańskiego producenta na rok 2024**. A właśnie model Ultra ma być tym „najlepszym” telefonem z logo Samsunga. Do tej pory jednak fani i inni zainteresowani mogli jedynie spekulować na temat wyglądu telefonu i jego specyfikacji. Ten okres jednak dobiegł końca z publikacją trzech zdjęć, które rzekomo przedstawiają finalną wersję gotowego telefonu.


Autentyczność zdjęć potwierdzili na portalach społecznościowych insiderzy, którzy, jeśli chodzi o informacje z otoczenia Samsunga, zwykle się nie mylą. Chodzi przede wszystkim o blogera znanego pod pseudonimem Ice Universe. Na zdjęciach na pierwszy rzut oka rzuca się w oczy płaski ekran, co jest odejściem od zakrzywionych ekranów stosowanych w poprzednich flagowych modelach Samsunga.

Na obrazkach widać także rysik dotykowy S Pen. Przycisk wyłączania i regulacji głośności są tradycyjnie po prawej stronie telefonu. Tylna strona telefonu charakteryzuje się pięcioma kamerami i lampą błyskową. Model S24 Ultra zachowuje design systemu kamer swojego poprzednika, z wszystkimi czterema kamerami umieszczonymi w oddzielnej metalowej ramce.

Cały telefon jest w ramie z tytanu, przynajmniej według spekulacji. Czy jest to rzeczywiście tytan, czy klasyczny aluminium Armor Aluminium, musi zostać jeszcze potwierdzone. Obecnie na rynku mamy już iPhone’y i model Xiaomi z ramką tytanową, więc można się spodziewać, że Samsung nie chce pozostawać w tyle.

Wewnętrzne wyposażenie

Jeśli chodzi o dokładne specyfikacje techniczne, brak oficjalnych informacji. Oczekuje się jednak, że sercem telefonu będzie **ekstremalny procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 (prawdopodobnie znowu specjalnie dostosowany dla Samsunga)**, pamięć operacyjna będzie wynosić 8 GB, wewnętrzne pamięć 256 GB, a bateria będzie miała pojemność 5000 mAh. Ekran telefonu powinien mieć rozmiar 6,8 cala i rozdzielczość 3088 x 1440 z częstotliwością odświeżania 120 Hz.

Wspomniany bloger Ice Universe dostarcza również ciekawe informacje na temat aparatu. Obecnie Samsung stawia w swoich topowych telefonach na 10x zoom optyczny. Jednak według wszystkiego Samsung Galaxy S24 Ultra będzie miał dwa teleskopowe obiektywy z 3x i 5x zoomem. Nie oznacza to jednak pogorszenia jakości zdjęć. Główny aparat ma bowiem nową generację 50 Mpx czujnika. Właśnie jego wyższa rozdzielczość ma kompensować zmniejszenie wartości zoomu.

Nowy telefon będzie miał do dyspozycji zupełnie nowego asystenta głosowego AI. Informacje leakerów mówią również o innych funkcjach AI bez dalszych szczegółów. W tym przypadku prawdopodobnie będą one dotyczyć właśnie aparatu i jego funkcji. Mówi się również o możliwości dogrywania obrazków w Galerii czy usuwania niechcianych obiektów z wideo.

Kiedy się doczekamy?

Na globalny rynek telefon Samsung S24 Ultra ma wejść w styczniu przyszłego roku, a **oficjalna prezentacja odbędzie się 17 stycznia w Kalifornii**, konkretnie w San Jose. Potem już będziemy z pewnością wiedzieć, czego się spodziewać i co nas nie ominie. I oczywiście także to, czy warto wybrać się do sklepu i kupić nową flagową jednostkę Samsunga.

Rubriky

Dyskusja i poradnia

Zapytajcie o cokolwiek, co was interesuje, a nasi redaktorzy odpowiedzą wam w moderowanej dyskusji. Możecie również doradzić innym lub podzielić się swoim doświadczeniem.

Zadajcie pytanie

Odpowiedzieć na pytanie

Nie znaleźliście odpowiedzi w dyskusji? Zapytajcie, a nasza redakcja znajdzie odpowiedź na praktyczne i interesujące pytania.