Recenzja i test PABSP 20-Li C3 + 4 Ah + ładowarka

v kategorii Aku wkrętarki

Zalety

  • Mocny silnik bezszczotkowy
  • Bogate wyposażenie
  • Akumulator wliczony w cenę

Wady

  • Wyższa cena w danej kategorii
478 zł Cena orientacyjna

Podstawowe cechy

PARKSIDE PERFORMANCE PABSP 20 Li C3 + 4 Ah to wiertarko-wkrętarka akumulatorowa z wyższej linii produktów Parkside Performance, która przyciągnęła naszą uwagę nie tylko swoim technicznym wykonaniem i parametrami, ale także tym, że jest częścią zestawu z akumulatorem. Nie jest to standardem, ponieważ narzędzia akumulatorowe Parkside często sprzedawane są bez akumulatora. To logicznie odbija się na wyższej cenie.

Moment obrotowy 60 Nm plasuje się wśród wkrętarek akumulatorowych powyżej średniej wartości. Typowe są znacznie niższe wartości w okolicach 3–6 Nm. W praktyce oznacza to, że ta wkrętarka poradzi sobie nawet z mocnymi wkrętami ciesielskimi. W przypadku obrotów na biegu jałowym masz możliwość wyboru między dwoma wartościami, co nie jest oczywistością w produktach hobbystycznych. 1. bieg 0–500 obr/min mieści się w lekkim nadśrednim zakresie, 2. bieg 0–2 000 obr/min już jest w wkrętarkach akumulatorowych rzeczywiście niezwykły.

Oceny innych ekspertów i użytkowników

W chwili pisania tej recenzji (kwiecień 2024) niestety nie dysponujemy wystarczającą ilością recenzji użytkowników dotyczących tego produktu, które pozwoliłyby wyciągnąć jakiekolwiek relewantne wnioski. Udało nam się jednak znaleźć recenzje wersji produktu bez akumulatora, który zbiera dziesiątki pozytywnych ocen.

Użytkownicy są zgodni, że jest to wysokiej jakości wkrętarka akumulatorowa, z którą pracuje się przyjemnie. W porównaniu z modelami z niższej serii Parkside wydaje się być bardziej solidna i mocniejsza. Doceniają jakość uchwytu wiertarskiego i 5-letnią gwarancję.

Główne zalety, wady i ciekawostki w porównaniu z innymi produktami

PARKSIDE PERFORMANCE PABSP 20 Li C3 + 4 Ah to wyjątkowo korzystny zakup w dziedzinie hobby wkrętarek akumulatorowych. Poradzi sobie nawet z bardzo mocnymi wkrętami, na które inne narzędzia byłyby za słabe. Dodatkową zaletą jest obecność akumulatora w zestawie. Otrzymujesz również ładowarkę.

To zdecydowanie nie jest oczywistością w przypadku produktów Parkside. Większość produktów sprzedawana jest bez akumulatora. Pod względem wyposażenia i parametrów trudno więc znaleźć jakiekolwiek zarzuty do tego produktu. Wadą może być wyższa cena, która mogłaby zniechęcić niektórych użytkowników. Nam jednak wydaje się ona adekwatna do wszystkich korzyści.

Profesjonaliści być może doceniliby możliwość wyboru z 3 lub więcej trybów prędkości. Z drugiej strony, taką opcję oferują tylko najdroższe modele na rynku. W przypadku wkrętarek akumulatorowych Parkside maksimum to 2 prędkości.

Porównanie z alternatywami

Moment obrotowy o wyższych dziesiątkach Nm nie jest całkowicie typową cechą wkrętarek akumulatorowych, częściej spotyka się go w przypadku kluczy udarowych. Niemniej jednak, jeśli chciałbyś model jeszcze mocniejszy niż PARKSIDE PERFORMANCE PABSP 20 Li C3 + 4 Ah, jako alternatywę można rozważyć PARKSIDE PPBSA 20-Li A1. Ma moment obrotowy 150 Nm, co jest rzadkością wśród wkrętarek akumulatorowych, a także nieco wyższe maksymalne obroty 2 200 obr/min. Z drugiej strony, zestaw nie zawiera akumulatora.

Dla niezbyt wymagających użytkowników, którzy chcą wkrętarkę akumulatorową do sporadycznego luzowania śrub i nie chcą wydawać na nią zbyt wiele, może wystarczyć PARKSIDE PABS 20-Li E6 + 2 Ah. Jest to wkrętarka akumulatorowa z niższej serii Parkside, która pomimo niższej ceny może pochwalić się bardzo dobrym momentem obrotowym 45 Nm.

Podsumowanie końcowe

PARKSIDE PERFORMANCE PABSP 20 Li C3 + 4 Ah to wkrętarka akumulatorowa z wyższej serii Parkside Performance, która jest przeznaczona dla bardziej wymagających użytkowników. Z momentem obrotowym 60 Nm jest wystarczająco mocna, aby poradzić sobie nawet z mocnymi wkrętami ciesielskimi. W porównaniu z innymi modelami Parkside, obecność akumulatora w zestawie jest dużą zaletą, także w kontekście ceny. Oprócz wkręcania może być również używana do wiercenia.

Parametr Ten produkt
Linia produktowa

Parkside Performance

Okres gwarancji (lata)

5

Rodzaj napędu

Akumulatorowy

Akumulator w zestawie

Tak, 1 szt.

Aplikacja

Nie

Obroty (obr/min)

0–500 lub 0–2 000

Maksymalny moment obrotowy (Nm)

60

Maksymalna liczba uderzeń na minutę

Nierelewantne

Maksymalna średnica wiercenia (mm)

38 do drewna, 13 do stali

Średnica tarczy (mm)

Nierelewantne

Długość prowadnicy (cm)

Nierelewantne

Długość cięcia (cm)

Nierelewantne

Maksymalna prędkość łańcucha (m/s)

Nierelewantne

478 zł Cena orientacyjna
Autor: Andrea Homolková | Data: | Produkt: PABSP 20-Li C3 + 4 Ah + ładowarka

Dyskusja i poradnia

Zapytajcie o cokolwiek, co was interesuje, a nasi redaktorzy odpowiedzą wam w moderowanej dyskusji. Możecie również doradzić innym lub podzielić się swoim doświadczeniem.

Zadajcie pytanie

Odpowiedzieć na pytanie

Nie znaleźliście odpowiedzi w dyskusji? Zapytajcie, a nasza redakcja znajdzie odpowiedź na praktyczne i interesujące pytania.


Recenzje PABSP 20-Li C3 + 4 Ah + ładowarka

PABSP 20-Li C3 + 4 Ah + ładowarka

478 zł Cena orientacyjna